Plaże w Chorwacji

W większości plaże w Chorwacji są kamieniste. Wielu z nas z tego właśnie powodu może zrezygnować z wczasów w tym kraju.
Sami z żoną planując wczasy zastanawialiśmy się czy nie będzie to uciążliwe, zwłaszcza, że miał z nami jechać nasz 9 miesięczny synek.
To co zastaliśmy na miejscu zupełnie nas zaskoczyło.

W Chorwacji spędziliśmy 8 dni i w tym czasie relaksowaliśmy się na kilku plażach a oprócz tego widzieliśmy też sporo innych w różnych rejonach Chorwacji.

Mieszkaliśmy niedaleko miasta Omisz (Omiš) które z kolei znajduje się ok. 25 km od Splitu.


Wyświetl większą mapę

Ku naszemu zdziwieniu większość plaż owszem była kamienista ale owe kamienie były na tyle małe i gładkie by swobodnie na nich leżeć czy też nawet chodzić boso.

Dno morza w przeciwieństwie do samej plaży pokrywają już zdecydowanie większe kamienie i bez obuwia ciężko się obejść jednak ogromną zaletą kamienistego dna jest niewątpliwie krystalicznie czysta woda. Dno można bez problemu dostrzec nawet z kilkunastu metrów.

Chorwacja plaża – Baška Voda (Baska Voda)

 

Niejedna osoba zada pytanie czy jednak w Chorwacji są piaszczyste plaże ? W przeciwieństwie do kamienistych plaż, plaże piaszczyste w Chorwacji są rzadkością i najczęściej występują przy dobrych hotelach. Nam jednak udało się znaleźć w okolicy Omiszu całkiem fajną plażę którą można było uznać za piaszczystą. Napisałem, że można było ją uznać za piaszczystą bo mimo wszystko piasek był trochę bardziej gruboziarnisty od np. piasku który najczęściej występuje nad polskim morzem. W tym przypadku samo zejście do morza również było „piaszczyste” dzięki czemu nie trzeba było zakładać żadnego obuwia.

Chorwacja piaszczysta plaża – Omis – Duće

Omis – Duće – piaszczysta plaża

One Response to Plaże w Chorwacji

  1. mario pisze:

    Witam byłem 2 lata temu w chorwacji plaże piaszczystą znajdziecie na wyspie rab jest bosko polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u