Chorwacja z dzieckiem

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to z pewnością interesuje cię jak wygląda sprawa z wyjazdem do Chorwacji z małym dzieckiem.
Bardzo często spotkać się można z opiniami ( najczęściej starszych osób ), że absolutnie nie ma sensu, że dziecko „złapie” różne choroby, stopi się „na słońcu”, że zostanie porwane no i w ogóle za granicą jest diabeł :).

Według mnie w większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań do tego aby zabrać ze sobą małe dziecko na wczasy do Chorwacji czy też do innego cywilizowanego kraju.
My udaliśmy się do Chorwacji z niespełna rocznym dzieckiem oraz rok później już z prawie dwulatkiem.
Bardzo istotną kwestią jest ubezpieczenie wszystkich podróżnych na czas całego pobytu za granicą ( również na czas dojazdu oraz powrotu ).
Kolejną niezwykle ważną rzeczą, będąc już na miejscu jest właściwe dbanie o skórę naszego dziecka poprzez stosowanie kremów z wysokim filtrem oraz ciągłą obserwację naszej pociechy, zwłaszcza podczas pobytu na plaży. Myślę, że są to jednak kwestie o których każdy rozsądny rodzic powinien doskonale wiedzieć.

 

chorwacja dziecko na plaży

 

Czy plaże w Chorwacji są odpowiednie dla dzieci ?

Wiele osób na pewno zainteresuje temat plaż w Chorwacji. Czy aby nie są one zbyt niebezpieczne ze względu na kamienisty skład ? 🙂

Pomijając fakt, że niektóre plaże w Chorwacji są piaszczyste to na większości tych pozostałych czyli

drobno-kamienistych, dzieci bez problemu mogą się bawić.

Jedynym mankamentem dla dzieci czy też niektórych dorosłych osób w wielu przypadkach jest to, że aby komfortowo poruszać się po plaży czy też w wodzie należy mieć na stopach jakieś obuwie.

Wszystko zależy na jakiej plaży się znajdziemy. Widziałem kilkadziesiąt plaż w różnych częściach Chorwacji    ( głównie na południu ) i podsumowałbym je tak :

5% – plaże betonowe

15% – plaże w większości pokryte sporej wielkości skałami. Często z niezbyt dobrym zejściem do morza

50% – plaże drobno-kamieniste z dobrym zejściem do morza

34% – plaże żwirkowe z dobrym zejściem do morza

1% – plaże piaszczyste

 

Jak dla mnie ogromnym plusem kamienistych plaż w Chorwacji jest to, że woda w morzu jest krystalicznie czysta.

Nie ma co natomiast ukrywać, że  plaża ze złocistym piaskiem byłaby zdecydowanie bardziej przyjazna dla dzieci jednak myślę, że nie ma sensu rezygnować z pięknej Chorwacji tylko i wyłącznie ze względu na plaże które tak jak wcześniej napisałem, nie są takie złe. Większość dzieci również i na takich będzie się świetnie bawić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u