Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to z pewnością jedna z największych atrakcji Zakopanego.
Dolna stacja kolejki znajduje się w Kuźnicach. Z racji, że nie można tam dojechać prywatnym samochodem to najlepszym rozwiązaniem będzie zaparkowanie naszego pojazdu na najbliższym parkingu który znajduje się na ul. Bronisława Czecha. Parking jest płatny i kosztuje 2 zł za godzinę postoju.


Wyświetl większą mapę

Następnie możemy udać się do Kuźnic pieszo ( ok. 25 minut spokojnego marszu ) lub dojechać busem ( 3 zł za osobę w jedną stronę ).
Na miejscu często można przeżyć szok widząc ilość ludzi stojących w kolejce 🙂 dlatego najlepiej wybrać się tam wczesnym rankiem ponieważ w przeciwnym wypadku nawet 5 godzin stania w kolejce to nic nadzwyczajnego.

Ja z żoną oraz dzieckiem stanęliśmy w kolejce przed 14 i o godzinie 16 będąc ok. 40m przed kasami usłyszeliśmy komunikat z głośników, że zostało jeszcze tylko 120 biletów.
Zaczęło się nerwowe liczenie „na oko” ile osób stoi przed nami i do końca nie byliśmy pewni czy załapiemy się na bilety. Jakie było nasze szczęście gdy okazało się, że kupiliśmy 2 z 4 ostatnich biletów. Pechowcom którzy nie zdobyli upragnionych biletów możemy tylko współczuć 🙂

Kolejka na Kasprowy Wierch – ceny ( stan na Maj 2012 )

Normalny w górę : 39 zł
Ulgowy w górę : 34 zł
Normalny w górę i w dół : 49 zł
Ulgowy w górę i w dół : 39 zł

Należy pamiętać, że ” Kasa prowadzi sprzedaż tylko na dzień bieżący, bezpośrednio przed odjazdem kolei. Przy czym wszystkie osoby, dla których nabywane są bilety, muszą znajdować się bezpośrednio przed kasą. Po zakupie biletów następuje odprawa pasażerska i przejście na peron do odjazdu.”

Wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch trwa około 10 minut a w połowie drogi jest przesiadka do innego wagoniku.

Po dotarciu do celu można się już tylko delektować widokami 🙂

Kasprowy Wierch – trasy narciarskie

I na koniec plakat który mi się bardzo spodobał 🙂

 

Osobom bez małych dzieci polecam pieszą wędrówkę. Wyjście na Kasprowy Wierch, najkrótszą trasą w zależności od tego jak szybko idziemy zajmuje ok. 3 godziny

 

ile zajmuje wyjście na kasprowy wierch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u