Kilka powodów dlaczego warto jechać do Chorwacji

Malownicze plaże, ciepłe morze, historyczne zabytki – wczasy w Chorwacji mogą być niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Dowiedz się, dlaczego warto spędzić lato nad Adriatykiem.

Piękne krajobrazy

Chorwacja jest jednym z tych miejsc na świecie, które pięknie wygląda o każdej porze roku. Latem kraj przywita was piękną słoneczną pogodą. A to z pewnością ucieszy tych, którzy okres urlopowy wolą spędzać na ręczniku plażowym nad ciepłym morzem.

Chorwackie plaże najczęściej kojarzą się z kamienistym wybrzeżem i skałami. Są jednak miejsca, gdzie brzeg jest piaszczysty, a woda płytka. To m.in. w Duce 20 km od Splitu, Barbat na wyspie Rab i Prapratno na półwyspie Peljesac. Te miejsca będą odpowiednie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Na wczasy do Chorwacji można wyjechać zarówno z wycieczką zorganizowaną, jak i samodzielnie. Obydwie opcje pozwolą zapoznać się z najciekawszymi atrakcjami tego kraju. Jadąc jednak na własną rękę, należy wiedzieć, co odwiedzić w pierwszej kolejności.

Co zwiedzić w Chorwacji

Pierwszym przystankiem będzie na pewno stolica Chorwacji, Zagrzeb. Będąc tam z dziećmi, koniecznie trzeba zajrzeć do ogrodu zoologicznego. Bogata flora i fauna zoo pozwoli na długo zapamiętać tę wizytę. Na spacer zaś wieczorową porą warto się udać do Górnego Zagrzebia, który słynie ze średniowiecznej architektury z czasów austro-węgierskich. Jadąc dalej w kierunku morza, należy się zatrzymać w Dubrowniku. Traficie tam do twierdzy św. Jana i znajdującego się na jej parterze akwarium. Będziecie mieli możliwość zapoznać się z różnymi gatunkami morskich stworzeń zamieszkujących Adriatyk.

Duża baza noclegowa

Chorwacja jest krajem żyjącym z turystyki, dlatego w żadnym wypadku nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem noclegu. Organizując wczasy samodzielnie, wypada jednak wcześniej zarezerwować miejsce. Polecam zaplanować wczasy w Chorwacji z portalem edom.pl. Do wyboru są hotele, apartamenty, domki niedaleko morza. Rezerwując nocleg zawczasu można znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u