Kilka powodów dlaczego warto jechać do Chorwacji

Malownicze plaże, ciepłe morze, historyczne zabytki – wczasy w Chorwacji mogą być niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Dowiedz się, dlaczego warto spędzić lato nad Adriatykiem.

Piękne krajobrazy

Chorwacja jest jednym z tych miejsc na świecie, które pięknie wygląda o każdej porze roku. Latem kraj przywita was piękną słoneczną pogodą. A to z pewnością ucieszy tych, którzy okres urlopowy wolą spędzać na ręczniku plażowym nad ciepłym morzem.

Chorwackie plaże najczęściej kojarzą się z kamienistym wybrzeżem i skałami. Są jednak miejsca, gdzie brzeg jest piaszczysty, a woda płytka. To m.in. w Duce 20 km od Splitu, Barbat na wyspie Rab i Prapratno na półwyspie Peljesac. Te miejsca będą odpowiednie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Na wczasy do Chorwacji można wyjechać zarówno z wycieczką zorganizowaną, jak i samodzielnie. Obydwie opcje pozwolą zapoznać się z najciekawszymi atrakcjami tego kraju. Jadąc jednak na własną rękę, należy wiedzieć, co odwiedzić w pierwszej kolejności.

Co zwiedzić w Chorwacji

Pierwszym przystankiem będzie na pewno stolica Chorwacji, Zagrzeb. Będąc tam z dziećmi, koniecznie trzeba zajrzeć do ogrodu zoologicznego. Bogata flora i fauna zoo pozwoli na długo zapamiętać tę wizytę. Na spacer zaś wieczorową porą warto się udać do Górnego Zagrzebia, który słynie ze średniowiecznej architektury z czasów austro-węgierskich. Jadąc dalej w kierunku morza, należy się zatrzymać w Dubrowniku. Traficie tam do twierdzy św. Jana i znajdującego się na jej parterze akwarium. Będziecie mieli możliwość zapoznać się z różnymi gatunkami morskich stworzeń zamieszkujących Adriatyk.

Duża baza noclegowa

Chorwacja jest krajem żyjącym z turystyki, dlatego w żadnym wypadku nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem noclegu. Organizując wczasy samodzielnie, wypada jednak wcześniej zarezerwować miejsce. Polecam zaplanować wczasy w Chorwacji z portalem edom.pl. Do wyboru są hotele, apartamenty, domki niedaleko morza. Rezerwując nocleg zawczasu można znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo oferty.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u