Gdynia – miasto marzeń

Gdynia to jedno z najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym miast w Polsce. Dzięki dobrze rozwiniętej turystyce morskiej każdego roku do Gdyni przypływają żeglarze z całego świata. Ponadto turyści przyjeżdżają tam z powodu pięknej plaży i możliwości skorzystania z kąpieli w Morzu Bałtyckim.

Gdynia jest miastem silnie związanym z Marynarką Wojenną. To właśnie tam mieści się Muzeum Marynarki Wojennej, a także szkoła wyższa, w której szkolą się przyszli marynarze. Dlatego będąc w tym mieście, warto zobaczyć nie tylko wystawy plenerowe, na których prezentowane są różne typy uzbrojenia i elementy okrętowe, ale także obejrzeć polski niszczyciel ORP „Błyskawica”. Równie ciekawym obiektem jest oceanarium. Możemy zapoznać się tam z życiem organizmów wodnych oraz popatrzeć na unikalne okazy. Ta atrakcja jest szczególnie ekscytująca dla dzieci, które mają możliwość ujrzeć ośmiornice, rekiny czy kolorowe ryby. Jednakże, aby poznać wszystkie interesujące miejsca w Gdyni, trzeba wygospodarować sobie na to minimum kilka dni. Na szczęście w Gdyni nie ma problemów ze znalezieniem miejsca noclegowego. Działalność hotelarska w tym mieście prowadzona jest na wysokim poziomie, a różnorodność oferty sprawia, że każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Co ciekawe, oferta noclegowa przygotowywana jest tam z myślą o różnych gościach. Są hotele przeznaczone do spotkań biznesowych, są też typowo rodzinne, w jakich będziemy mogli zjeść posiłki i z których mamy blisko nad morze. Baza większości hoteli z Trójmiasta dostępna jest na stronie HRS, poprzez którą będziemy mogli również dokonać rezerwacji. 

Jeżeli zamierzamy spędzić kilka dni nad polskim morzem, to z dużym wyprzedzeniem powinniśmy zarezerwować sobie hotel i przygotować wstępny plan zwiedzania. Niekiedy może się bowiem okazać, że bilety wejściowe do danego miejsce będą już wyprzedane i wówczas będziemy zmuszeni wybrać inną atrakcję. A szkoda byłoby, będąc w Gdyni, opuścić którąkolwiek z jej sztandarowych propozycji turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u