5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego na Malcie

Wybór miejsca na kurs językowy nie jest łatwym zadaniem. Niezależnie od opinii na temat samego kursu, ilości godzin lekcyjnych i poziomu zajęć, warto zwrócić uwagę na otoczenie. Bowiem kurs językowy za granicą to nie tylko nauka!

Przebywając w nowym miejscu mamy niepowtarzalną okazję na poznanie ludzi z innych krajów, zwyczajów, kultury, zabytków. Wyspy maltańskie od lat przyciągają turystów i cieszą się dużą popularnością wśród uczestników kursów językowych. Sprawdźmy, dlaczego młodsi i starsi uczniowie tak chętnie wybierają to miejsce do nauki języka angielskiego.

1. Doskonała reputacja

Śródziemnomorski klimat, egzotyczna roślinność, atmosfera beztroskiej zabawy w międzynarodowym towarzystwie sprawiły, że Malta cieszy się zasłużoną sławą jako miejsce wybierane na wakacyjny kurs językowy. Rokrocznie odwiedza ją kilka milionów turystów. To mówi samo za siebie! Pozytywne doświadczenia takiej grupy ludzi, to najlepsza rekomendacja.

2. Urokliwe zabytki

Malta słynie z urokliwych miasteczek. Kurs języka angielskiego na Malcie można wykorzystać na zwiedzanie takich miejsc, jak: Valetta, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Mdina, Rabat, Comino czy Sliema, które są bogate w relikty z przeszłości i okazałe budowle historyczne. Na wyspie można też zobaczyć najstarsze na świecie wolno stojące świątynie z megalitów. Jest ich kilkadziesiąt, są rozproszone po Malcie i Gozo. Pochodzą z okresu ok. 4000 p.n.e. i są starsze od piramid oraz słynnych Stonehenge.

3. Anglojęzyczne otoczenie

Malta nazywana jest „słoneczną Anglią”. Ta dawna brytyjska kolonia to świetna baza, by zanurzyć się w angielskim.  Maltańczycy świetnie porozumiewają się w tym języku. Do 1964 r. wyspa była kolonią brytyjską i tutejsze szkoły językowe cieszą się opinią najlepszych w Europie. Nauka przychodzi bardzo łatwo, bo Maltańczycy są rozmowni i otwarci. Od razu nawiązują kontakty z innymi. Nie mają żadnych obaw przed przyjezdnymi. Wystarczy uśmiech, przyjazne spojrzenie i nawet na ulicy trafi się okazja do niezobowiązującej pogawędki.

Jeśli zamierzamy skorzystać z organizowanego kursu, to wybór szkoły językowej, rodzaju kursu, organizacji przelotu czy zakwaterowania najlepiej pozostawić firmom zajmującym się organizacją wyjazdów językowych. Załatwienie wszystkich formalności w jednym miejscu gwarantuje najbardziej konkurencyjną cenę, oszczędza czas i jest gwarancją jakości. Samodzielnie trudno jest wyszukać w sieci adekwatne alternatywny dla któregokolwiek aspektu wyjazdu językowego. Nawet przy maksimum zaangażowania trudno konkurować z rozeznaniem rynku i swego rodzaju rutyną w organizacji wyjazdów językowych.

4. Świetna oferta spędzania czasu wolnego

Na Malcie nie sposób się nudzić. W szkole językowej spędzimy zazwyczaj 4-5 godzin dziennie, a pozostałą część dnia można przeznaczyć na wylegiwanie się na plaży lub sport. Na Malcie są idealne warunki do nurkowania na wrakach czy w grotach. Zadowoleni będą też miłośnicy jazdy konnej i surfingu. Jeśli nadarzy się okazja, warto wziąć udział w którejś z licznych ulicznych fest organizowanych z okazji licznych świąt religijnych, często kończących się okazałymi pokazami sztucznych ogni.

5. Słoneczna pogoda

Wielkim atutem Malty jest pogoda. Woda w morzu u wybrzeży wyspy przez cały rok nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza i jest najwyższa w Europie. Latem temperatura wody może wynosić nawet 27 stopi. Najchłodniejszymi miesiącami są styczeń i luty, temperatura wówczas spada do 16-17 stopni. Lato jest upalne i niemal bezdeszczowe. Sezon letni trwa aż 8 miesięcy. Zaczyna się w połowie kwietnia i trwa do końca listopada.

Powody opisane powyżej pokazują, że Malta jest idealnym miejscem na naukę języka angielskiego. Wpływa na to nie tylko doskonała pogoda praktycznie przez cały rok, ale także uwarunkowania historyczne i językowe. Na Malcie bez problemu dogadamy się po angielsku z każdym! Dzięki temu będziemy mieli wyjątkową okazję do poznania kultury, tradycji, zwyczajów oraz lokalnej kuchni w czasie codziennych rozmów z mieszkańcami. A do tego międzynarodowe grono na kursie językowym sprawi, że rozmowy w obcym języku staną się czystą przyjemnością.

Więcej o kursach językowych na Malcie znaleźć można na stronie www.kursy.atas.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zapisz się do naszego newslettera na stronie www.kursy.atas.pl/newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u