Przygotuj się na letnie podróże po Polsce!

Sezon letnich wypadów już niedługo ruszy w pełni. Jak przygotować się, ruszając w trasę po Polsce?

Wycieczka do któregoś z polskich miast to fajny pomysł na weekend. Tak na prawdę potrzebny jest nam tylko samochód, atlas Polski drogowy i dobry humor! O czym trzeba pamiętać, by nasza wycieczka była przyjemna, udana i bezpieczna?

1. Przygotuj samochód

Ten punkt szczególnie ważny jest dla osób, które wybierają się na dalsze trasy. Przed wyruszeniem w drogę dobrze jest sprawdzić stan techniczny pojazdu, w tym poziom oleju czy ciśnienie w oponach. Dzięki temu zyskamy pewność, że my sami, nasza druga połówka, rodzina czy przyjaciele, którzy siedzą razem z nami w pojeździe będą bezpieczni, a sama trasa – przyjemna i szybka. Nie zaszkodzi także wyposażyć samochód w przydatny sprzęt, taki jak lodówka turystyczna, nawigacja czy ładowarka samochodowa.

2. Zaplanuj trasę

Jeśli wybierasz się w nieznane okolice, to dobrze jest rozeznać się w terenie i przejrzeć drogę dojazdu. Sprawdź, którymi trasami powinniście się poruszać, którymi węzłami zjeżdżać, czy których odcinków (na przykład płatnych) unikać. Możesz oczywiście uzbroić się w smartfona z wbudowaną nawigacją czy oddzielną nawigacje GPS, jednak z pewnością przytrafiło Ci się nie raz, że w najbardziej krytycznym momencie trasy (na przykład na dużym skrzyżowaniu czy przed głównymi węzłami), sygnał nagle się stracił, a co za tym idzie ani Ty, ani Twoi pasażerowie nie wiedzieliście, w którą stronę się udać. Tego typu sytuacje powodują tylko niepotrzebny stres i prowokują do kłótni. Dobrze jest się przed nimi zabezpieczyć poprzez zakupienie klasycznej, papierowej mapy, na przykład atlasu drogowego Polski.

3. Wybierz atrakcje

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy wolą poznawać miasto „od wewnątrz”, zgubić się w nim i krążyć bez celu, podziwiając architekturę czy poznając okoliczne lokale gastronomiczne, a miejsce noclegu nie ma dla Ciebie większego znaczenia (ma być po prostu z łóżkiem), to pomiń ten punkt! Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twoją sypialnią na czas wyjazdu nie będzie samochód i jeśli istnieją atrakcje turystyczne, bez zobaczenia których nie wyobrażasz sobie powrotu do domu, to rozpisz wcześniej plan wycieczki. Nie chodzi oczywiście o skrupulatną, godzinową rozpiskę, jednak wynotowanie miejsc, które chcesz odwiedzić. To pozwoli Wam dobrze zorganizować czas, by niczego nie pominąć!

Powyższe 3 punkty to tylko podstawy, jednak dzięki nim zyskamy pewność, że wypad będzie udany, a my nie będziemy czuć się zagubieni. To co, gdzie wyjeżdżamy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u