Kołobrzeg – atrakcje Starówki i noclegi blisko morza dzięki Sun&Snow

Posted by admin 0 comments

Jeśli myślisz już o wakacyjnym wyjeździe nad morze, to sprawdź Kołobrzeg. Noclegi w atrakcyjnych cenach i dobrych lokalizacjach oraz liczne atrakcje sprawią, że wyjazd do Kołobrzegu będzie ogromną przyjemnością. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik, dzięki któremu będziesz wiedział, co warto zobaczyć w Kołobrzegu podczas wyjazdu i jakie apartamenty w Kołobrzegu zagwarantują Tobie oraz Twoim bliskim najwyższej jakości usługi.

Atrakcją, którą zdaniem Sun&Snow warto zwiedzić w czasie pierwsze wizyty w tym mieście, jest starówka. Kołobrzeg może poszczycić się Starym Miastem o zabudowie pamiętającej jeszcze XIII w., mimo tego, że w czasie II wojny światowej miasto zostało w znacznej większości zniszczone. Co warto zwiedzić na starówce w Kołobrzegu? Jakie apartamenty w Kołobrzegu są godne polecenia? Sprawdź nasz tekst i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Starówka – Kołobrzeg zabytków

Zwiedzanie starówki w Kołobrzegu warto rozpocząć od spaceru wzdłuż ulicy Dubois, gdzie można podziwiać Basztę Lontową (na skutek złego tłumaczenia z niemieckiego nazywaną także Basztą Prochową). To jeden z dwóch element średniowiecznej fortyfikacji obronnej Kołobrzegu, jaki przetrwał do naszych czasów – drugim jest fragment Baszty Więziennej, znajdujący się przy ul. Łopuskiego. Baszta Lontowa powstała w XIV w. i jej średniowieczny rodowód widać to w gotyckim kształcie budowli, który zachwyca do dziś.

Kolejnym zabytkiem, jakim może poszczycić się Kołobrzeg i jego starówka, jest Ratusz – monumentalny przykład neogotyckiej architektury z XIX w, wybudowany według projektu Karola Fryderyka Schinkela. (Stosunkowo niedaleko Ratusza znajduje się apartament Etna, sąsiadujący z malowniczym Parkiem Teatralnym) Obecnie w budynku Ratusza, który cudem przetrwał II wojnę światową, mieszczą się takie atrakcje Kołobrzegu, jak:

  • Galeria Sztuki Współczesnej,
  • Kawiarnio-restauracja muzyczna Adabar.

Spacer po zabytkach starówki Kołobrzegu możesz zakończyć w tak imponującym budynku, jak Bazylika Konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, leżąca przy ul. Katedralnej. Dokładna data rozpoczęcia budowy Bazyliki nie jest znana – szacuje się jednak, że mógł to być XIV w., wtedy bowiem (jak podają źródła) odprawiono pierwszą mszę na placu budowy. Będąc we wnętrzu monumentalnej katedry w oczy rzucają się przede wszystkim:

  • Korona Schlieffenów,
  • Płaskorzeźba „Ostatnia wieczerza”,
  • Obraz „Cnotliwa niewiasta”,
  • Obraz „Rycerz na cmentarzu”.

Starówka – Kołobrzeg bardziej rozrywkowy

Zabytkowe atrakcje Kołobrzegu to nie wszystko. Spacerując po Starówce warto np. zahaczyć o ul. Emilii Gierczak, schodzącą w kierunku rzeki Parsęty. Oprócz zajrzenia do Muzeum Oręża Polskiego w trakcie spaceru po tej ulicy można również zaopatrzyć się w pamiątki oraz pocztówki związane z Kołobrzegiem.

Z kolei w pobliżu Ratusza można odwiedzić Dom Kata – kamienicę, która pochodzi z XVII w. i dawniej (zdaniem części badaczy historii Kołobrzegu) była siedzibą kołobrzeskiej katowni. Obecnie mieści się w nim restauracja o takiego samej nazwie.

Jeśli po spacerze Starym Miastem masz ochotę poznać nieco inny Kołobrzeg – noclegi blisko morza oferowane przez Sun&Snow powinny Ci w tym pomóc. Zwróć chociażby uwagę na Olympic Park – nowoczesny apartamentowiec leżący tuż przy Morzu Bałtyckim, gdzie możesz odpocząć od zgiełku centrum miasta…

No comments yet. Be the first to leave a comment !
Leave a Comment

Name

Email

Website

Previous Post
«
Next Post
»
The Greenfield Theme is distributed by Karrimor Backpacks Malaysia