Dominikana najlepszym miejscem na wakacyjny wypoczynek

Słońce, plaża i piękne widoki. Chyba większość z nas marzy o takim urlopie. Dominikana jest piękną krainą położoną na Morzu Karaibskim, zajmującą aż 2/3 powierzchni wyspy Haiti. Ta Perła Karaibów oferuje naprawdę sporo, a wakacji na niej spędzonych nie zapomnimy do końca życia.

Przylądek Samana

Na samym początku naszej przygody z Dominikaną musimy odwiedzić piękną plażę z krystalicznie czystą wodą. Przylądek Samana zlokalizowany jest na północy tego państwa i określany jest jako jedno z piękniejszych miejsc na świecie. To tam znajdziemy puste plaże, piękne gaje palmowe rosnące tuż nad samą wodą oraz biały piasek, określany najpiękniejszym na świecie. Turyści uwielbiają podziwiać walenie humbaki, które przypływają praktycznie nad sam brzeg plaży.

Raj dla golfistów

Mało kto wie, że Dominikana to centrum światowego golfa. Zlokalizowane ośrodki najwyższej, światowej klasy przyciągają nie tylko okazyjnych graczy, ale również profesjonalistów. W państwie siedmiokrotnie mniejszym niż Polska znajdziemy kilkanaście pól golfowych, między innymi Punta Espada Golf Course, Iberostate Bavaro Golf & Club, Hard Rock Golf Club oraz popularne Teeth of the Dog.

Punta Cana

Ten przylądek ciągnie się aż przez 60 kilometrów! Punta Cana to skrawek Dominikany na którym znajdziemy najpiękniejsze plaże na świecie. Ciągnące się przez kilometry palmy kokosowe, woda o turkusowym kolorze oraz miliony raf koralowych. Właśnie to przyciąga miliony turystów przez cały rok. Punta Cana to nie tylko najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany, ale również piękna, nadbrzeżna miejscowość z niespotykaną architekturą. Na tym półwyspie zlokalizowany jest olbrzymi rezerwat Indian Eyes o powierzchni 500 hektarów z 15 hektarowym Parkiem Ekologicznym Punta Cana.

Santo Domingo

Obowiązkowy punkt wycieczkowy podczas zwiedzania Dominikany. Miasto Santo Domingo jest stolicą tego małego państwa. Jej powierzchnia to 104,44 kilometrów kwadratowych, więc możemy porównać ją do takich polskich miast, jak Rzeszów czy Tarnów. To pierwsze miasto powstałem w Nowym Świecie po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Założył go w 1496 roku jego brat, Bartolomeo.Obecnie warto odwiedzić Santo Domingo chociażby dla licznych zabytków, takich jak Katedra Primada de America, Bazylika Santa Maria la Menor, Panteon Narodowy czy Dom Kolumba. Oczywiście Santo Domingo to również piękne plaże z czystym piaskiem i palmami.

Nocowanie

Na terenie całej Dominikany znajdziemy setki miejsc noclegowych wartych uwagi. Hotele prześcigają się w ofertach coraz atrakcyjniejszych dla turystów, a kurorty oferują bardzo opłacalne wakacje all inclusive.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u