Gdzie w tym roku spędzić wakacje ? -Chorwacja

„W tym roku wakacje spędzamy nad słoneczną Chorwacją.” Zapewne bardzo często słyszysz te słowa z ust rodziny, przyjaciół i znajomych z pracy. Pewnie zastanawiasz się, co takiego ma w sobie ten kraj, ze liczba turystów z każdy rokiem jest coraz większa…

„W tym roku wakacje spędzamy nad słoneczną Chorwacją.” Zapewne bardzo często słyszysz te słowa z ust rodziny, przyjaciół i znajomych z pracy. Pewnie zastanawiasz się, co takiego ma w sobie ten kraj, ze liczba turystów z każdy rokiem jest coraz większa… Otóż powodów, by odwiedzić te malownicze tereny jest mnóstwo…

Zacznijmy od tego, że już sama podróż do Chorwacji może się podobać. Osoby wybierające wycieczkę autokarem mogą już podczas jazdy autokarem podziwiać piękne widoki zza okna, napawając się ich widokiem. Ale przejdźmy do samej Chorwacji. Urlop ten nie może obejść się bez zwiedzania leżącego nad jedną z najpiękniejszych plaż Adriatyku miasteczka – Crikvenicy. Oczywiście kąpiel w samym lazurowym Adriatyku to nieodłączny element wycieczki. Okolica ta ma szczególny urok przy zachodzie słońca, gdy tamtejsza ludność rozpoczyna wielką zabawę, tańce i śpiewy dając turystą nie lada atrakcję.

Miejscem godnym uwagi w Chorwacji jest także Park Narodowy Jezior Plitwickich. Piękne wodospady, zjawiskowe górskie potoki oraz rozpościerający się błękit wody to widok, który na pewno utkwi w Twojej pamięci. Niezwykłą atrakcją szczególnie dla dzieci bez wątpienia będzie zaś Park Safari nad zatoką Verige, gdzie podziwiać można żyrafy, słonie, zebry i inne tropikalne zwierzęta.

Znaczną atrakcją dla prawdziwych turystów jest możliwość zwiedzenia jednego z najciekawszych miasteczek Chorwacji, czyli Istrii. Miejsce to przepełnione jest historią i daje całkiem nowy obraz kraju. Liczne zabytki, doskonale zachowane Stare Miasto i Kanał Limski przypominający skandynawski fiord – wszystko to ukazuje jeszcze cudowniejszy obraz Chorwacji. Liczne restauracje pozwolą posmakować tradycyjnych chorwackich potraw i win. Smakosze pysznych mięs, i serów niewątpliwie zaspokoją tutaj swoje kubki smakowe.

Wspominając o Chorwacji nie sposób nie napomknąć o miasteczku Porec. To właśnie tam można podziwiać jedne z najlepiej zachowanych przykładów sztuki bizantyjskiej.

Miejsca te to tylko jedne z wielu przykładów tego, że Chorwacja to kraj wart odwiedzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u