Ciekawe miejsca nad Bałtykiem – zarezerwuj noclegi nad morzem

Wypoczynek nad polskim morzem wcale nie musi ograniczać się jedynie do codziennego wylegiwania się na plaży i kąpieli w Bałtyku. Nadmorskie miejscowości są też odpowiednie dla tych, którzy chcieliby połączyć błogie lenistwo z aktywnością. Jeżeli zarezerwujesz nocleg nad morzem, nie poprzestawaj jedynie na zwiedzaniu miejscowości, w której zamieszkałeś – wybierz się w podróż po nadmorskich miastach i poznaj niezwykłe miejsca.

Pobyt nad morzem wiąże się z niezliczoną ilością atrakcji i form wypoczynku – możesz odpoczywać na skąpanej słońcem plaży, oddawać się wodnym szaleństwom na różnego rodzaju sprzętach wodnych, korzystać ze specjałów lokalnych knajp i restauracji oraz zwiedzać wspaniałe obiekty i ciekawe miejsca. Nie zarezerwowałeś jeszcze noclegu nad morzem? Znajdziesz go na Sun&Snow!

Wyspa Sobieszewska – zarezerwuj apartament w Gdańsku

Mimo że Gdańsk jest częstym celem podróży, to znajdująca się na jego granicach wyspa Sobieszewska jest pozbawiona turystycznego zgiełku. Wyspa jest nieco zapomnianym miejscem, dlatego można tu w spokoju odpocząć i podziwiać malowniczy widok na okolicę.

Na wyspie można nie tylko w pełni odpocząć z dala od zgiełku, ale także zwiedzić ciekawe obiekty, które znajdują się na jej terenie. Mieści się tu Izba Pamięci Wincentego Pola, w której możemy zobaczyć fotografię poety i zapoznać się z jego korespondencją oraz rękopisami, a także wiele innych atrakcyjnych obiektów.

Na wyspie znajdują się także dwa rezerwaty – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Można w nich podziwiać ponad 300 gatunków ptaków. Jeżeli planujesz nocleg w Gdańsku koniecznie odwiedź wyspę Sobieszewską.

Westerplatte – historyczny półwysep w Gdańsku

Półwysep Westerplatte to niezwykle ważne miejsce historyczne, które przywołuje na myśl II wojnę światową. Stanowiło pierwszy cel ataku hitlerowców, a tereny związane z obroną Westerplatte zostały wpisane na listę pomników historii.

Z uwagi na ogromne znaczenie historyczne półwysep jest zwiedzany przez wycieczki turystyczne i urlopowiczów. Na jego terenie znajduje się wiele miejsc wartych uwagi, związanych z II wojną światową– Twierdza Wisłoujście, Pomnik Obrońców Wybrzeża i wiele innych obiektów.

Podczas zwiedzania półwyspu warto odwiedzić Ruiny Nowych Koszar. Budynek powstał na kilka lat przed wybuchem wojny, a w jej trakcie stanowił centrum obrony Westerplatte. Mimo że obiekt był masywny i nowoczesny, to obecnie możemy podziwiać jedynie jego szczątki. Przed Ruinami Nowych Koszar znajdują się tablice, które upamiętniają nazwiska wszystkich obrońców Westerplatte.

Groty Mechowskie – ciekawy pomnik przyrody nieożywionej

Groty Mechowskie są jaskinią, która znajduje się we wsi Mechowo, nieopodal Pucka. Miejsce to jest częstym punktem wycieczkowym, a jego niezwykły wygląd zapiera dech w piersiach. Wewnątrz jaskini znajdują się niezwykłe korytarze, uformowane pod wpływem przesączającej się przez skały wody.

Przesiąkająca woda wypłukała luźny materiał gleby, a procesy erozji wodnej i eolicznej uformowały przeotworowe partie jaskini. Groty Mechowskie są też wynikiem działalności człowieka, który rozkopał i poszerzył jaskinie, a na ich dnie wysypał piach i żwir, umożliwiając turystom ich zwiedzanie.

Jaskinia zachwyca kolumnami z piaskowca, które tworzą korytarze we wnętrzu. Przebiega przez nie trasa turystyczna, a zwiedzający podczas wycieczki mogą podziwiać stalaktyty, żebra i polewy, które powstały pod wpływem przesiąkania wody. Mają atrakcyjny, czerwony kolor – zabarwienie to powstało pod wpływem rozpuszczonego w wodzie żelaza. Jeżeli planujesz wypoczynek nad morzem, zarezerwuj nocleg w Pucku i koniecznie odwiedź Groty Mechowskie w znajdującej się nieopodal wsi.

Każda z nadmorskich miejscowości oferuje mnóstwo atrakcji i możliwość zwiedzania ciekawych obiektów. Jeżeli wybierasz się na wakacje samochodem – odwiedź pobliskie wsie i miasteczka, które skrywają nieodkryte miejsca i zabytki. W wiele miejsc możesz dostać się też rowerem, pieszo lub komunikacją miejską. Jeżeli jeszcze nie zarezerwowałeś noclegu nad morzem – znajdź go na Sun&Snow!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

stat4u