Kupujesz walizkę? Na to musisz uważać!

Posted by admin 0 comments

Podróżowanie to hobby dla wielu osób. Czasami również praca wymaga podróży, wszak robienie interesów, czy też delegacje są obecnie codziennością pracowników. Dlatego temat pakowania jest cały czas na topie. Jednak nie tylko znaczenie ma, co ze sobą zabrać, ale również w co się spakować. Zatem jaką walizkę kabinową najlepiej kupić i na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu, by nie żałować.

Ważny jest materiał

Nie od dziś wiadomo, że to z czego zrobiony jest towar ma duże znaczenie, bo przecież świadczy o jakości. Zatem decydując się na zakupienie walizki kabinowej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Kryterium nie powinna być tylko niska cena, co oczywiście nie oznacza, że przepłacanie jest wskazane. Dlatego, gdy sprzedawca zachwala ci walizkę z poliestru, czy też innego materiału, twierdząc że nie brudzi się ona, to już wiesz, że to kłamstwo. Bądźmy szczerzy, jak walizka z materiału ma się nie brudzić? Również o uszkodzenie w takim modelu bardzo łatwo, bo nie zawsze obsługa samolotu dobrze traktuje bagaż. Dlatego podstawą są tutaj tworzywa sztuczne. Warto przyjrzeć się tworzywu zwanym ABS. Otóż jest ono stosunkowo wytrzymałe, również nie przemaka i stanowi świetną ochronę przed uszkodzeniem. Jednak niekoniecznie sprawdzi się, gdy na siłę chcemy upchnąć bagaż. Tutaj korzystna jest cena, a w zasadzie bardzo niska cena biorąc pod uwagę jakość i trwałość. Zdecydowanie droższe są walizki z poliwęglanu, które również są bardziej elastyczne. Zatem nie trzeba w przypadku tych walizek kabinowych bać się uszkodzenia w trakcie intensywnego pakowania, które dopełnione się siłowym upychaniem. Walizki kabinowe mogą być również wykonane z polipropylenu. Są one również wytrzymałe, jednak bardzo ciężkie, a jak wiadomo za nadbagaż nikt przecież nie chce dopłacać.

Mobilność walizki kabinowej – czy jest istotna?

Noszenie ciężkiej walizki raczej nie należy do przyjemności. Dlatego konstruktorzy wiele lat temu wymyślili walizki na kółkach. Choć wtedy często ulegały one awariom, to obecnie trudno sobie wyobrazić ich brak. Jednak kółka kółkom nie równe. Bo duże znaczenie ma również sposób prowadzenia walizki kabinowej. W tym przypadku nie należy oszczędzać i lepiej zdecydować się na kółka wykonane z kauczuku. Są one ciche, ale i lepiej się je prowadzi. Zazwyczaj obracają się o 360 stopni, zatem doskonale można manewrować taką walizką. Oczywiście nie wspominając już cichej pracy. Jeżeli sprzedawca zaoferuje nam model z plastikowymi kółeczkami, to lepiej od razu dać sobie spokój, chyba, że lubimy robić hałas i chcemy, aby prowadzenie walizki było sportem wyczynowym.

Zabezpieczenie ma znaczenie

Nikt z nas nie chce, żeby ktoś nieodpowiedni przeglądał nasze rzeczy. Dlatego należy się odpowiednio zabezpieczyć. Walizki kabinowe powinny mieć zamek szyfrowany. Stanowi on doskonałe zabezpieczenie przed złodziejami. Pod warunkiem oczywiście, że będzie on mocny, metalowy. Również warto zwrócić uwagę na zamek. Powinien on łatwo się zapinać, ale i rozpinać. Oczywiście rozpinanie dotyczy sytuacji, gdy chcemy rozpakować nasz bagaż, a nie gdy zamek jest tak słaby, że sam się rozpina, a nasze rzeczy lądują na ziemi.

Funkcjonalność też się liczy

Niezawodne walizki kabinowe powinny też mieć przegrody, dzięki temu łatwo rozdzielić rzeczy np. ubrania od kosmetyków. Ale dodatkowych kilka przegródek jest już absolutnie zbędnych. Wystarczą po prostu pasy mocujące, dzięki temu nasze ubrania nie będą przemieszczać się. Warto również zwrócić uwagę na teleskopową rączkę, która również odpowiada za wygodę prowadzenia. Dzięki temu, że jest wyciągana, łatwo można ją dopasować ją do wysokości swoich rąk. Warto jeszcze zwrócić uwagę na stelaż, który powinien być aluminiowy, czyli wytrzymały.

Niezawodne walizki kabinowe- czyli jakie?

To pytanie nie jest wcale trudne. Otóż należy postawić na jakość oraz funkcjonalność. Zatem materiał powinien się sprawdzić niezależnie od pogody, ważne aby prowadzenie walizki kabinowej było łatwe. Również znaczenie ma jej ciężar, który powinien być jak najmniejszy. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na te czynniki i już możemy cieszyć się z niezawodnej walizki kabinowej.

No comments yet. Be the first to leave a comment !
Leave a Comment

Name

Email

Website

Previous Post
«
Next Post
»
The Greenfield Theme is distributed by Karrimor Backpacks Malaysia